VW Group: Snížení výhledu na marže, zavírá se závod na Audi

Research
Management Volkswagen Group dnes oznámil, že snižuje výhled na letošní provozní marže koncernu ze 7 – 7,5 % na nových 6,5 – 7 %. Důvodem jsou nové náklady ve výši až 2,6 mld. EUR, mezi něž patří i uzavření závodu na vozy Audi v Belgii. K uzavření dochází kvůli slabé poptávce po elektroautech třídy Audi Q8 E-Tron, které závod vyrábí. Tržní očekávání bylo dle Bloombergu nastavené na letošní marži 6,98 %, tedy trh částečně již slabší vývoj očekával, ale ne do takové míry, jakou management výhled snížil. VW oznámí výsledky za první polovinu roku 1. srpna.

 

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz