Nový Superb očima šéfdesignéra Olivera Stefaniho (video)

skoda-auto.cz

Na přídi Oliver Stefani upozorňuje na typický prolis ve středu kapoty, který v návaznosti vytváří zářez do masky chladiče, jejíž rám už není chromovaný. „Máme tu nový materiál, kterému říkáme unique dark chrome. Je udržitelný a také vypadá velmi moderně,“ přibližuje Stefani výhody inovace.

 

Stefani také ukazuje, jak chytře designéři využívají linky k tomu, aby zdůraznili prostornost Superbu. „V interiéru liniemi zvýrazňujeme hlavně šířku, navíc ctíme jeho tradiční symetrické pojetí,“ vysvětluje šéfdesignér. Z vnějšku umocňuje délku auta linie, která se táhne od předních světel po ta zadní a do které jsou zakomponovány kliky dveří.

DSC08238_40486d3b Čtvrtá generace modelu Škoda Superb Combi

Zadní světlomety mají nové grafické rozdělení do segmentů a na bocích prosvětlené prvky, které připomínají prsty. „Hrana na světlometu pomáhá zlepšovat aerodynamiku,“ ukazuje Stefani na detail, který auto opticky rozšiřuje a zároveň je funkční.

Škoda Superb
5
Škoda Superb
Škoda Superb
Škoda Superb
Škoda Superb
Zobrazit 5 fotografie
Sdílet galerii
pinterest

Právě zadní světlomety jsou tím jediným prvkem, co mají obě karosářské varianty Superbu vzadu společného. „Nic jiného jsme nepřebírali,“ říká Stefani s tím, že jak Combi, tak liftback mají záď řešenou na míru pro svůj osobitý charakter.