Volkswagen Group: Firma údajně odprodá další podíl v Tratonu

Research
Podle informací agentury Bloomberg zkoumá skupina Volkswagen Group možnost snížení podílu ve výrobci kamionů Traton. Ten zahrnuje značky MAN, Scania a Navistar a VW Group ve firmě drží 90 % akcií. Podle Bloombergu chce automobilka prodat akcie za 0,5 – 1 mld. EUR, čímž by zpeněžila výrazný růst tržní ceny akcií Tratonu a získala hotovost potřebnou především na investiční výdaje. Rovněž by se zvýšil podíl volně obchodovaných akcií Tratonu a likvidita obchodování, po čemž volala řada investorů. 

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz