Mercedes-Benz: Možnost dalších zpětných odkupů a snižování podílu v Daimler Trucks

Research
Generální ředitel automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius včera na konferenčním hovoru uvedl, že firma může navýšit rámec zpětného odkupu akcií, pokud bude vytvářet zhruba stejné volné cash flow jako v posledních letech. Včera Mercedes-Benz oznámil zpětný odkup akcií v hodnotě 3 mld. EUR, který bude spuštěn po vyčerpání současného rámce 4 mld. EUR oznámeného loni. Tehdy šlo o první zpětný odkup akcií po 15 letech vzhledem k tomu, že vedení Mercedesu zpětné odkupy dlouho nepreferovalo. Källenius však nyní zdůraznil, že management má na paměti zájmy investorů. Pokud by Mercedes využil 3 mld. EUR na zpětný odkup během 12 měsíců, šlo by o výnos 3,9 % relativně vůči tržní kapitalizaci. Mercedes navíc vyplácí dividendu, která nabízí po včerejším zvýšení na 5,3 EUR/akcie hrubý div. výnos 7,4 %. Finanční ředitel Mercedesu Harald Wilhelm připustil, že v případě potřeby stabilizovat cash flow může firma dále snižovat podíl v Daimler Trucks, kde odprodala většinový podíl v r. 2021. To však Mercedes může učinit až příští rok, neboť letos je ještě vázán tzv. lock-upem. Mercedes má v Daimler Trucks nyní podíl 30 %. Výhled na potenciální další distribuce pro akcionáře je pozitivní, i když tato změna strategie naznačuje omezené možnosti výnosných investic, které firma nyní na trhu vidí.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz