Mercedes-Benz: Zisk letos mírně klesne, oznámen nový zpětný odkup a vyšší dividenda

Research
Automobilka Mercedes-Benz oznámila dnes ráno tržby za 4Q23 ve výši 40,26 mld. EUR (-1,8 % r/r), nad očekáváním trhu 38,61 mld., a provozní zisk 4,33 mld. EUR, také nad očekáváním trhu 4,1 mld. EUR. Výsledkům v posledním kvartále loňského roku pomohly dobré prodeje užitkových vozů (dodávek), které kompenzovaly pokles u osobních aut. Vedení firmy nicméně pro letošní rok čeká stagnaci tržeb na loňské úrovni a u provozního zisku dokonce čeká mírný pokles. Totéž by mělo platit pro volné cash flow z výroby aut. Firma tak čeká u osobních aut provozní marži 10 – 12 %, zatímco trh odhadoval 11,3 %, tedy mírně nad průměrem výhledu. Management uvedl, že byznysové prostředí je nyní charakterizováno mimořádným stupněm nejistoty. Společnost nicméně oznámila mírné zvýšení dividendy z 5,20 na 5,30 EUR/akcie a nový zpětný odkup akcií v objemu 3 mld. EUR. Ten bude spuštěn po doběhnutí současného odkupu za 4 mld. EUR.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz