Výstavba další části Pražského okruhu uleví Spořilovu - Další část okruhu mezi dálnici D1 a Běchovicemi by se měla začít stavět už příští rok a první automobily by po ní mohly jezdit koncem roku 2027

Praha 4

SOKP 511 - úsek mezi D1 a Běchovicemi
Místo, kde by měl od dálnice D1 pokračovat Pražský okruh k Běchovicím a dál k D10 a D11.

Po nekonečných průtazích způsobených pomalými přípravami a soudními spory které už řadu let zdržují dostavbu Pražského okruhu, je to konečně dobrá zpráva: Další část okruhu mezi dálnici D1 a Běchovicemi by se měla začít stavět už příští rok a první automobily by po ní mohly jezdit koncem roku 2027. Obyvatelům Spořilova nový úsek alespoň trochu uleví od hluku a exhalací ze Spořilovské spojky.

 


Pražský okruh se staví od osmdesátých let 20. století, ale zhruba polovina stále není dokončena. Nový úsek, který bude měřit skoro 13 kilometrů, je nejdůležitější chybějící částí české dálniční sítě. A právě na neexistenci této části v současné době doplácejí obyvatelé Spořilova. Automobily, včetně těžké nákladní dopravy, totiž nyní jezdí kvůli nedostavěné části po Jižní spojce a přes Spořilov.„Víme, že ani tato část okruhu, ani jeho dokončení úplně nevyřeší problémy Spořilováků žijících v blízkosti Spořilovské spojky, přesto vše, co jim alespoň trochu uleví, vítáme,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Městská část i nadále prosazuje těžké zakrytí Spořilovské, což v podstatě znamená vedení veškeré dopravy po této komunikaci tunelem dlouhým zhruba 800 metrů. I když předchozí vedení hlavního města tento projekt před dvěma lety zastavilo, nová Rada hlavního města Prahy zařadila těžké zakrytí Spořilovské spojky mezi své priority a schválila alokaci finančních prostředků na zpracování projektové dokumentace. Příprava výstavby tunelu tak může pokračovat.

 


SOKP 511 - úsek mezi D1 a Běchovicemi   SOKP 511 - úsek mezi D1 a Běchovicemi SOKP 511 - úsek mezi D1 a Běchovicemi