Pokračování generálních stávek a demonstrací ve Francii, ohlašovaných nebo spontánních (vyhlášená stávka 23.3.)

mzv.cz

Pokračování generálních stávek a demonstrací ve Francii, ohlašovaných nebo spontánních (vyhlášená stávka 23.3.)

17.03.2023 / 11:30 | Aktualizováno: 17.03.2023 / 11:37

Po sérii stávek a v důsledku nepopulárního rozhodnutí vlády ohledně použití článku 49.3. je nutno až do odvolání počítat s ohlášenými i spontánními demonstracemi a stávkami (stávkuje se proti důchodové reformě). Další generální stávka byla vyhlášena 23. března. I v mezičase je ovšem omezená veřejná doprava, distribuce paliva, nesvážení odpadu a bývají uzavírky. Upozorňujeme, že turisté budou muset čelit problémům v dopravě a dalším omezením, zejména v Paříži, regionu Ile de France a dalších velkých městech. Doporučujeme zachovávat opatrnost.

Stávky nejpalčivěji postihují dopravu, a to jak městskou (metro, autobusy, příměstské vlaky - RER), tak vlakovou. Odboráři cílí na na dosažení "nulové dopravy" (zéro transport). Obtížnou dopravní situaci lze očekávat především v Paříži a okolním regionu Ile de France. Stávka se dotkne i letecké dopravy (např. AirFrance). Stávkovat hodlají i zaměstnanci rafinerií, což by mohlo vést k opětovným problémům zásobování čerpacích stanic. Odboráři vyhrožují i přerušováním dodávek elektřiny. Stávka se nevyhne ani základním a středním školám či nemocnicím.

https://www.cestlagreve.fr/greve-generale/

Pro překlad webové stránky doporučujeme otevřít odkaz v Microsoft Edge nebo Chromu, kde v horní liště naleznete nabídku přeložit.

Obecně ke všem stávkám ve Francii: https://www.cestlagreve.fr/

Obecně k plánovaným demonstracím:

https://www.evous.fr/Les-Manifestations-a-Paris-la-semaine-1176044.html