BMW: Dividenda nad odhady, avšak smíšený výhled na letošní rok

Research

BMW oznámilo za 4Q22 tržby 39,52 mld. EUR a provozní zisk 3,5 mld. EUR, avšak tato hlavní čísla byla již předoznámena minulý týden. Management navrhne vyplatit ze zisku loňského roku dividendu 8,5 EUR na akcii, což je znatelně nad očekáváním trhu 7,75 EUR na akcii. Tato dividenda nyní implikuje hrubý div. výnos 8,9 %. Společnost představila smíšený výhled na letošní rok. Prodeje vozů by měly letos vzrůst pouze mírně oproti loňskému roku, přičemž prodejní ceny zůstanou stabilní, což dohromady znamená pouze mírný růst tržeb. Provozní marže ve výrobě vozů i motocyklů má být 8-10 %, přičemž tržní očekávání u vozů bylo mírně pod průměrem výhledu, a to 8,67 %, zatímco u motocyklů bylo 9,41 %, tedy naopak nad průměrem výhledu. Zisk před zdaněním letos výrazně klesne, avšak to je způsobeno meziročním srovnáním, kdy firma loni pozitivně přecenila minoritní podíl v BMW Brilliance, což pomohlo zisku o 7,7 mld. EUR.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz