VW: Silná poptávka po akciích Porsche, nabídka je pokryta již první den


Podle agentury Bloomberg sesbírali úpisci dostatek poptávky k pokrytí celého nabízeného počtu akcií Porsche již včera, když začala tzv. roadshow před vstupem firmy na burzu. Poptávka převyšovala nabídku několinásobně, a to na celém cenovém pásmu 76,5 – 82,5 EUR za akcii. Čtyři největší institucionální investoři Qatar Investment Authority, Norway Sovereign Wealth Fund, T. Rowe Price a ADQ přitom sami pokryjí celých 3,7 mld. EUR z celkového maximálního objemu IPO 9,4 mld. EUR. Porsche by se mělo začít obchodovat na burze ve Frankfurtu 29. září.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz