Německo nebude souhlasit s unijním zákazem prodeje nových aut se spalovacími motory od r. 2035


Podle agenturních zpráv německá vláda prostřednictvním ministra financí Christiana Lindnera oznámila, že nebude souhlasit s návrhem EU na zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035. EU toho chce dosáhnout prostřednictvím nařízení nulových emisí CO2. Návrh nové normy schválil EP, ale bude se o něm dále vyjednávat.

Německo je podle ministra hlavním trhem pro elektromobily, nicméně úplný zákaz automobilů se spalovacími motory je špatným krokem a proto s ním nebude Německo souhlasit. Poptávka po tomto způsobu pohonu potrvá. Zákaz pro EU je chybný mimo jiné proto, že v jiných oblastech světa taková omezení platná nebudou. Zákaz v EU by zastavil tamní vývoj v rámci Unie a především pak v Německu.

Český premiér Petr Fiala na adresu plánovaného zákazu uvedl, že ČR se jej bude snažit zmírnit. Úplný zákaz se musí krýt se zajištěním cenově dostupné alternativy.


Vladimír Urbánek

V „oboru" posledních více jak 20 let. Po několikaleté zkušenosti přímo z obchodování s cennými papíry se Vladimír Urbánek posledních více jak 15 let věnuje zpravodajství z domácích a zahraničních kapitálových trhů.

Za důležité považuje především zkušenosti či spíše možnost srovnání s dobou ještě před poslední velkou krizí v letech 2008-9.