Zlín: Hradská ulice bude uzavřena. Autobusy linky 32 pojedou na Kudlov po výlukové trase

Ulice Hradská na víkend uzavře. Autobusy pojedou jinou trasou

Hradská ulice bude uzavřena. Autobusy linky 32 pojedou na Kudlov po výlukové trase

publikováno: 13.5.2022

 

 

Zlín – Pořádání cyklistických závodů Supertriatlonu Zlín bude v sobotu 14. a v neděli 15. května 2022 důvodem uzavření Hradské ulice ve Zlíně. Autobusy MHD linky 32 budou proto jezdit na Kudlov po objízdné trase přes Lesní hřbitov. Bude zde platit výlukový jízdní řád a výlukové spoje budou označeny 32X.

Úplnou uzavírkou Hradské ulice mezi centrem Zlína a městskou částí Kudlov v sobotu 14. května (od 10.00 do 18.00 hodin) a v neděli 15. května (od 9.00 do 14.00 hodin) z důvodu pořádání cyklistických závodů Supertriatlonu Zlín bude přerušena trasa autobusové linky MHD č. 32. Dopravní společnost ZlínOtrokovice proto připravila na této lince výlukový provoz.

Dotčené spoje autobusové linky č. 32 budou jezdit v době uzavírky Hradské ulice na Kudlov jako linka 32X ze zastávky Školní v centru Zlína přes zastávky Náměstí Míru, Náměstí Práce, U Majáku, Lesní hřbitov, Filmové ateliéry, Filmové ateliéry-točna, Kudlov-tiskárna, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-točna, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-Výhledy, Kudlov-střed. Za touto zastávkou se autobus otočí a bude se vracet zpátky přes zastávky Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-tiskárna a dál směrem na Filmové ateliéry, Lesní hřbitov a po Březnické ulici do Zlína. Podrobnosti včetně zajíždění konkrétních spojů do čtvrti U Majáku budou obsahovat žluté výlukové jízdní řády, které budou vyvěšeny na zastávkách.

„Zastávky Hradská a Kudlov-dolní konec v době výluky nebudou obsluhovány. Zastávky Kudlov-Výhledy a Kudlov-střed budou obsluhovány pro nástup i výstup pouze ve směru jízdy z kopce dolů. Přestup cestujících mezi směry bude zajištěn v zastávce Kudlov-U Pomníku padlých,“ upozornil vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti ZlínOtrokovice Pavel Nosálek a dodal: „Autobus, který přijede na Kudlov z města, nebude zajíždět do vnitřního Kudlova, ale od Pomníku padlých pojede přímo na točnu. Autobus, který pojede z točny, projede celým Kudlovem a vysadí cestující z města a posbírá ty, kteří budou mířit do města.“

Zákres výlukové trasy linky 32X do mapy

Zdroj: DSZO