Zlín: Trať na Jižní Svahy bude o víkendu bez proudu

zlin.eu
Jižní Svahy od fotografa Švancary

Trať na Jižní Svahy bude o víkendu bez proudu

publikováno: 13.5.2022

ZlínDopravní společnost ZlínOtrokovice upozorňuje cestující, že v sobotu 14. a v neděli 15. května budou jezdit z centra Zlína na sídliště Jižní Svahy z důvodu výměny trolejového vedení jen trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy.

Pracovníci údržby vrchního vedení DSZO budou v sobotu 14. a v neděli 15. května 2022 vyměňovat jednu stopu trolejového vedení od ulice K Pasekám na sídliště Jižní Svahy. Celé trolejové vedení na Jižních Svazích bude z důvodu montážních prací odpojeno od elektrického napájení. Na sídliště se dostanou jen trolejbusy s dieselagregátem, případně autobusy. DSZO  bude vozidla s nezávislým pohonem nasazovat po oba dny na linky 6, 8 a 9.

Jízdní řády zůstanou zachovány. Na linku 8 však budeme schopni nasadit jen krátké vozy místo kloubových. A jízda trolejbusů do kopce s pohonem pomocí dieselagregátu bude o něco pomalejší než jízda s elektrickým napájením, takže mohou vznikat drobná zpoždění,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

Měděné troleje vyměňuje DSZO z důvodu jejich opotřebení po mnohaletém provozu a nahrazuje je novými vodiči. Nyní vymění pracovníci DSZO jen stopu ve stoupacím směru od ulice K Pasekám do sídliště. Výměna trolejí v opačném směru jízdy je plánována na polovinu června.  

Zdroj: DSZO