Elektro: Vede Čína a co ti ostatní?

Bezmála polovina všech nově prodaných elektromobilů na světě, a to za tři čtvrtletí letošního roku, připadají na Čínu. Celkem jde pak o 6,21 milionu nových vozů do zásuvky. Takže samý optimismus? Vůbec ne. Pokud celosvětový růst představuje meziročně 123 %, pak v Evropě klesl v tomto posledním čtvrtletí na 32% růst.

A ještě jedno – v těchto číslech jsou zahrnuty také hybridy, a ty jsou právě v Evropě nejvíce žádány. Nemluvě o zemích jako je Česká republika, kde meziroční nárůst dosahuje jen 11 %. Rychle dodejme, že zase až tak se stydět nemusíme, protože USA nemůže nabídnout více, než jen 8% růst zájmu o alternativní elektro vozy.    

Asistenční služby pro motoristy, dopravní informace, dálniční kupóny, autoškoly, turistické informace, cestování.

ÚAMK je ryze českým poskytovatelem asistenčních služeb s největší tradicí v poskytování asistenčních služeb v České republice s přímým napojením na mezinárodní sítě prestižních automotoklubů sdružených v sítích FIA (Fédération Internationale de L´Automobile) a ARC Europe, prostřednictvím, kterých zajišťuje kvalitní asistenční služby kdekoliv v Evropě i ve světě.

Více na: www.uamk.cz