Evropská komise: VW má odškodnit všechny

Až 6 let po skandálu dieselgate s podvodným software dieselových motorů koncernu Volkswagen se Evropská komise (EK) odhodlala postavit za poškozené majitele vozů VW, ať jsou z kterékoliv země EU.

Dosud to vypadalo tak, že v USA se německý koncern vyhnul ostrým žalobám ze strany vlastníků vozidel, ale i státních orgánů náležitě štědrým finančním vyrovnáním a dokonce odkupem vozidel. Automobilka našla cestu, jak uchlácholit občany své vlastní země a také Nizozemska. Všem ostatním nezbývaly než samostatné soudní spory, které se mohou táhnout do nekonečna. Nyní EK konečně uznala, že je na místě odškodnit všechny spotřebitele se zmanipulovanými emisemi. Přinejmenším je toho názoru eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders. Bude mít tento tlak efekt? 

Asistenční služby pro motoristy, dopravní informace, dálniční kupóny, autoškoly, turistické informace, cestování.

ÚAMK je ryze českým poskytovatelem asistenčních služeb s největší tradicí v poskytování asistenčních služeb v České republice s přímým napojením na mezinárodní sítě prestižních automotoklubů sdružených v sítích FIA (Fédération Internationale de L´Automobile) a ARC Europe, prostřednictvím, kterých zajišťuje kvalitní asistenční služby kdekoliv v Evropě i ve světě.

Více na: www.uamk.cz