ŠKODA AUTO na Comic-Con Prague 2021

Premiérový Comic-Con Prague se konal na začátku loňského roku, kdy ho navštívilo 23 000 účastníků. Letos pořadatelé akce, která se inspirovala podobnými festivaly ve světě, očekávají ještě větší návštěvnost. Comic-Con Prague nabídne pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu, a to ve hrách, filmech a seriálech, anime a komiksech, knihách a obrazech či hudbě i kostýmech. Třídenní akce zahrnuje besedy, fotografování a autogramiády zahraničních i domácích herců, komiksových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Na místě se budou hrát online i deskové hry a pořádat turnaje, přednášky, workshopy, koncerty nebo výstavy a prezentace filmů.

Silné zastoupení bude mít i značka ŠKODA. Kromě několika fotopointů, kde se návštěvníci budou moci vyfotit u zajímavých exponátů nebo se zaregistrovat k testovací jízdě, si připravila i jeden unikát. Po mnoha letech ve ŠKODA Muzeu, kde je ozdobou tamní sbírky, se na cestu vydá legendární vůz z filmu Upír z Feratu – jedno z nejznámějších tuzemských filmových aut minulého století. Na Comic-Con Prague budou moci návštěvníci obdivovat skutečný originál. Historické sportovní kupé bude doplněno současným vozem ŠKODA OCTAVIA RS iV v designu Ferat Racing Teamu. Hlavní část zóny však bude věnována nejnovějšímu modelu FABIA. V okolí vozu se speciálním polepem Super Hero Car se bude pohybovat stylově oblečená FABIA girl. U ní bude možné se nejen vyfotit, ale také vyplnit FABIA kvíz a vyhrát některou z hodnotných cen. FABIA girl bude rovněž rozdávat plakáty a zvát návštěvníky na testovací jízdy.

„Stojíme na prahu nové éry mobility, logicky tak hledáme další cesty, jak oslovit nové skupiny zákazníků,“ říká Libor Šedivák, vedoucí marketingu ŠKODA AUTOČeská republika. „Comic-Con Prague nám dává smysl jako ideální platforma pro prezentaci našich trendů v designu, konektivitě i elektrifikaci, což jsou oblasti, které oslovují vyznavače moderního životního stylu a popkultury. Současně máme co nabídnout i tematicky. Komiks ŠKODA Founders se setkal s úspěchem a věříme, že se bude líbit také návštěvníkům festivalu,“ dodává Libor Šedivák.

Jelikož se jedná o akci zaměřenou na vyznavače popkultury, nemůže chybět prezentace unikátního komiksu ŠKODA Founders. V jeho zóně bude přítomen elektromobil ENYAQ iV, který představí dvojice herců ve speciálních kostýmech hlavních postav komiksu – pánů Václava Laurina a Václava Klementa. Tématika ŠKODA Founders bude přítomna i v tzv. Nabíjecí zóně, kde si mohou návštěvníci dobít svá mobilní zařízení a sami sebe „dobít“ kávou. Připravené sedačky a lehátka budou lákat zájemce k přečtení komiksu Founders nebo k absolvování stejnojmenné hry.

Vozy ŠKODA nebudou na letošním festivalu Comic-Con pouze vystaveny, ale budou také v pohybu. U hlavního vstupu do kongresového centra startují testovací jízdy, pro něž budou připraveny modely z rodiny iV. Zájemci tak mohou na vlastní kůži posoudit výhody jízdy s úspornými a ekologickými automobily v městském provozu. Jako oficiální dodavatel mobility poskytne ŠKODA AUTO svá vozidla i pořadatelům pro Limousine Service. Vzácní hosté, mezi nimiž jsou například britský herec Toby Stephens, italský výtvarník Marco Turini, nizozemská modelka Keiko Cosplay a mnozí další, se budou přepravovat vozy ŠKODA SUPERB.