Škoda Auto čeká u čipů ještě letos zlepšení


Škoda Auto od 27. září zcela zastaví na celý týden výrobu ve všech třech svých závodech v Česku. Závod Toyoty v Kolíně stojí už od začátku tohoto týdne. Důvodem je v obou případech nedostatek čipů, které se používají v palubní elektronice.

Jde o nejnovější ilustraci skutečnosti, že růst ekonomiky je brzděn nedostatkem potřebných vstupů. Podobné odstávky už se objevily i v minulých měsících. Možná zajímavější proto je prohlášení mluvčí Škoda Auto: „Dá se ovšem očekávat, že výroba polovodičů se v průběhu čtvrtého čtvrtletí bude znovu postupně navyšovat. Proto do konce roku očekáváme v zásobování určité zlepšení.“ Tento výrok vyznívá výrazně víc optimisticky než obvyklé odhady, že nabídka čipů se stihne zlepšit až příští rok.

Michal Skořepa

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz