Rozestavěné nymburské okružní křižovatky dokončí nově vysoutěžený zhotovitel

Přestavbu dvou nymburských páteřních křižovatek II/503x II/330 a II/503xII/331 na křižovatky okružní provede nově vysoutěžený zhotovitel Sdružení ČNES-BES, OK Nymburk. Takové je rozhodnutí Rady Středočeského kraje ze dne 29. července 2021.

Komplikace provázely přestavbu nymburských křižovatek na okružní už od samého počátku. Stavební firmou MaGe Construction byla dokončena pouze jedna, navíc se stavebními vadami. Oproti původnímu termínu byla dodělána s velkým zpožděním. „Nezbylo nic jiného než v zájmu nezbytného zprovoznění křižovatek ukončit se zhotovitelem smlouvu. Kruhové objezdy tak dodělá firma, která nově vzešla z jednacího řízení bez uveřejnění,“ prohlásil dnes radní pro oblast silniční dopravy Martin Kupka (ODS). Upozornil také, že společnost nebyla schopna kraji garantovat dokončení stavby druhé křižovatky v dohledné době.

Krajskou správou a údržbou silnic bylo osloveno v jednacím řízení bez uveřejnění celkem pět firem. Vítězem se stala společnost Sdružení ČNES-BES, OK Nymburk, která by měla stavbu dokončit za 21,8 milionů korun bez DPH. „Smlouva na stavebnípráce bude jednoznačně obsahovat závazný termín dokončení díla do konce října 2021,“ upřesnil radní Martin Kupka. Dodal, že kromě dokončení druhého kruháku u bazénu bude muset nově vybraná firma opravit i první křižovatku u nemocnice, která je již v provozu.

Podle Martina Kupky komplikace provázející budování kruhových křižovatek stavbu bohužel významně prodraží. „Projekt původně počítal s náklady 30 milionů korun, ty se ale nakonec vyšplhají k 48 milionům korun,“ závěrem vyčíslil. Je to bohužel výsledek současné hysterie na trhu stavebních materiálů a prací.