Výsledky Daimleru za 2Q nad odhady. Nedostatek čipů dopadá na výrobu


Daimler zveřejnil za 2Q21 tržby ve výši 43,48 mld. EUR, nad konsensem trhu 42,74 mld., a provozní zisk 5,19 mld. EUR, který byl již oznámen s předstihem minulý týden. Management potvrdil, že nadále čeká letošní tržby i provozní zisk výrazně nad loňským rokem. Nicméně uvedl, že celosvětový nedostatek čipů (polovodičů) výrazně dopadá na výrobu, která bude ve 3. kvartále u hlavní divize Mercedes-Benz na úrovni výroby ve 2Q nebo dokonce pod ní. Celoročně tak firma nevyrobí více osobních aut než loni. To dopadne i na volné cash flow, které letos Daimler čeká mírně pod úrovní loňského roku. Management nadále počítá s uvedením divize Daimler Trucks na burzu.J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch úspěšných, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty. Na majetek se díváme komplexně. Nabízíme služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby našich klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank AO, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská Poštová banka.

Více informací na: www.jtbank.cz