eMan bude dodávat IT služby pro Volkswagen. Celková hodnota smlouvy je 4,5 milionu EUR

Softwarová společnost eMan říká, že uzavřela rámcovou smlouvu s německouautomobilkouVolkswagen. Po dobu dvou let bude dodávat IT služby včetně vývoje „chytrých“ uživatelských aplikací. Rámec smlouvy je 4,5 milionu eur. Pro eMan jde o jednu z největších zakázek roku. Firma, s jejímiž akciemi se obchoduje na trhu START pražské burzy, to uvedla v dnešním sdělení.

Vývoj aplikací, převážně mobilních, bude spadat primárně do kategorie konektivity vozidla, tedy propojení informačních a komunikačních technologií mezi uživatelem a vozem. To může znamenat vzdálené ovládání automobilu, kontrolu množství paliva či stav baterií.

„Konektivita vozidel je v posledních letech velké téma celého průmyslu. V praxi vytahujeme data z různých měřících zařízení v automobilu v reálném čase, což umožní koncovému uživateli okamžitě sledovat jeho stav, a to třeba před tím, než vyrazí do práce, kdy si například vzdáleně zapne vytápění vozu,“ uvedl Jan Kučera z eManu, ředitel divize společnosti, pod kterou zakázka spadá.

pic.twitter.com/7MjrTfEkZK

Součástí Volkswagen Group je už 30 let i největší tuzemský výrobce automobilůŠkoda Auto, i přesto budou ale aplikace určeny pro samotnou značku Volkswagen. „Všechny projekty jsou určeny exkluzivně pro značku Volkswagen. Do budoucna ale nevylučujeme i přesah mezi další značky vlastněné skupinou,“ uvedl Jan Kučera z eManu, ředitel divize společnosti, pod kterou zakázka spadá.

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a související služby, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. V minulém roce eMan vstoupil na pražskou burzu, když na trhu START upsal 914 tisíc akcií v celkové hodnotě 46,6 milionů korun. Burzovní start se konal 31. srpna, od té doby se cena akcií vyšplhala na současných zhruba 84 korun. V roce 2021 by chtěla firma dosáhnout výnosů 210 milionů korun, EBITDA 21,5 milionu korun a čistého zisku 8,4 milionu korun. Od roku 2022 by pak mohla společnost začít s výplatoudividendy na úrovni 40 procent čistého zisku, stojí také ve firemním tiskovém sdělení.

Zdroje: eMan

 
 
 

Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení - vše přehledně na jednom místě.