Daimler čeká lepší marži u aut, problém s čipy by měl odeznít do konce roku


Daimler dnes reportoval za 1Q21 tržby 41,02 mld. EUR (+10 % r/r), provozní zisk 5,75 mld. EUR a čistý zisk 4,29 mld. EUR. Podotýkáme, že Daimler již předoznámil provozní zisk minulý pátek, proto dnešní kompletní výsledky nejsou překvapením. Management Daimleru uvedl, že u hlavní divize Mercedes Benz Cars & Vans očekává nyní upravenou provozní marži 10 – 12 %, zatímco doposud čekal 8 – 10 %. Současný nedostatek čipů, který komplikuje výrobu, by měl ještě dopadnout na výrobu ve 2. čtvrtletí, ale poté by měl odeznít během 3. a 4. kvartálu.J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz