Trainer: Tesla je nejnebezpečnějším titulem Wall Streetu - ocenění na 159násobku oček. zisků je nesmyslnéPodle šéfa New Construct Davida Trainera jsou akcie automobilky Tesla v současnosti zřejmě nejnebezpečnějším titulem Wall Streetu. Jen v tomto roce si titul připisuje zhodnocení o cca 400% a akcie se obchodují na úrovni 159násobku očekávaných zisků. Fundamenty přitom takovému ohodnocení ani zdaleka neodpovídají a odpovídat ani při dobré vůli nebudou. Podle Trainera jsou akcie Tesly jedním z největších "domů z karet" v historii trhů.

Podle Trainera by realističtější ohodnocení automobilky mělo být na úrovni 10násobku očekávaných zisků.
Stávající ohodnocení na již zmíněném 159násobku by odpovídalo očekávání, že automobilce bude v roce 2030 patřit 40-110% trhu elektromobilů, což se jeví v obou případech jako nereálné.

Trainer kritizuje také provedené rozštěpení akcií. Takový krok je obvykle vnímán jako pozitivní z pohledu snížení ceny a tím zvýšení celkové dostupnosti titulu širší investorské veřejnosti. Podle Trainera je štěpení v tomto případě pouze snahou nalákat do celého kolotoče více nekvalifikovaných investorů a podpořit tím další růst, což ale není reálná strategie rozvoje firmy.


Další zprávy z rubriky Auto Moto

Čt 16:55 Špatné počasí na začátku zimy „zaskočí“ až 20 % řidičů, letos přišlo již v...

Čt   9:52 Karanténní uzavírky ve Francii a Německu sráží cenu ropy. Druhá vlna pandemie...

St 18:02 Srážky se zvěří: podzim je kritický, odškodnění za úraz problematické

Po   0:00 Nový most na silnici I/35 u Hořic v Královéhradeckém kraji dnes podstoupil...

Ne   9:03 Platnost řidičáků se v nouzovém stavu prodlužuje, průkaz není potřeba měnit