Akcie Tesly nebudou zařazeny do hlavního světového indexu S&P 500Společnost S&P Dow Jones Indices v pátek oznámila čtvrtletní úpravy indexu S&P 500. Navzdory předchozím spekulací nebudou akcie Tesla Motors zařazeny do prestižního indexu S&P 500.
Společnost S&P Dow Jones Indices svoje rozhodnutí blíže nekomentovala. Formálně akcie Tesly splňují klíčové parametry, jako je zisk 4 kvartály po sobě a dostatečná tržní kapitalizace. Tesla dokonce se svojí tržní kapitalizací 390 mld. USD patří mezi 6 největších firem na americkém akciovém trhu.

Nové složení indexu S&P500 bude platit od 21. září a do indexu budou zařazeny 
akcie internetového prodejce Etsy, výrobce polovodičů Teradyne a farmaceutické firmy Catalent, kde nahradí akcie H&R Block, Coty a Kohl’s. Akcie Tesly v pátek v po-obchodní fázi klesly v reakci na oznámení změn v indexu S&P500 o více jak 6 %.


J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Další zprávy z rubriky Auto Moto

Ne   9:03 Platnost řidičáků se v nouzovém stavu prodlužuje, průkaz není potřeba měnit

So   9:06 SAP: Výroba motorových vozidel ve 3Q dohání jarní ztráty

Pá   9:37 Výsledky Daimleru za 3Q smíšené, vedení zlepšilo výhled

Čt   9:33 Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní...

St 22:17 Výsledky Tesly za 3Q výrazně nad odhady trhu.

St 16:48 Aktuální situace v dopravě v souvislosti s opatřeními proti koronaviru