Obyvatelé Dluhonic vítají dohodu na dokončení dálnice D1 (Přerov, Olomoucký)


Veřejné jednání osadního výboru Dluhonic u Přerova za účasti ministra dopravy Karla Havlíčka, hejtmana olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora Přerova Petra Měřínského udělalo tečku za dlouho trvajícími jednáními o podmínkách pro realizaci stavby dálnice D1 v úseku Říkovice- Přerov. Zúčastnění se shodli na tom, že stavbě již nyní nic nebrání v cestě.


„Dnes jsme potvrdili naplnění příslibu pana premiéra o pomoci lidem z místní části Dluhonice, kterých se dotkne příprava a realizace stavby D1 136 Říkovice-Přerov. Olomouckému kraji budou poskytnuty finanční prostředky ze SFDI na opravu silnic II. a III. třídy a kraj poskytne městu Přerovu ze svého rozpočtu finanční prostředky na dohodnutá opatření kompenzující vzniklou stavbu“, říká ministr dopravy Karel Havlíček.

„Jsem rád, že byla po jednáních a hledání možností od listopadu 2018 nalezena shoda na řešení, kterou jsme si dnes všichni potvrdili,“ říká předseda osadního výboru Dluhonice Oldřich Boráň.

Právě teď veřejná debata v Dluhonice, Olomoucký Kraj, Czech Republic. Splnili jsme slib a připravili jsme kompenzační...

Zveřejnil(a) Karel Havlíček dne Čtvrtek 30. července 2020


Ke stavbě 0136 Říkovice - Přerov

Proběhla změna územního rozhodnutí (ÚR) z důvodů změn a úprav technického řešení a nových požadavků vyplývající z legislativy a technických norem. K vydání změny ÚR došlo 19. 11. 2019. Proti vydané změně ÚR bylo podáno devět odvolání.

S námitkami se musel vypořádat Krajský úřad Olomouckého kraje, který svým rozhodnutím ze dne 8. 6. 2020 potvrdil platnost změny ÚR.

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s ŘSD v červenci roku 2019 projednalo možnosti podpory pro MČ Dluhonice. Seznam požadavků předložil místní výbor po veřejném projednání s předsedou vlády ČR v listopadu 2018.


Výběrové řízení bude zahájeno na podzim 2020.
Předpoklad realizace: 2021 – 2024
Předpokládané náklady: 6,159 mld.Další zprávy z rubriky Auto Moto

Čt   7:46 Pohonné hmoty v ČR poprvé od května zlevňují. Zlevnění je však jen dočasné,...

St 14:54 AAA Auto: Více než polovina ojetin starších 10 let je z dovozu, nejčastěji je...

St   9:44 Tesla rozštěpí své akcie v poměru 1:5. Akcie rostou o 8%

Út 12:31 Čína - prodeje aut v červenci rostl o 16,4%. Výrazně se dařilo alternativnímu...

Po 15:08 Slovinskem jen projet

Po 11:02 Nabídka ojetin v červenci nerostla, auta jsou dražší, starší a více ojetá